سرپرست اداره منابع طبيعى بستك: استحصال ٣/٥ ميليون مترمكعب آب توسط سازه‌هاى آبخيزدارى طى آخرين بارش پاييزى در شهرستان بستك PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹


سرپرست اداره منابع طبيعى و آبخيزدارى بستك، گفت: با توجه به كمبود منابع آب در كليه نقاط شهرستان و شرايط خشكسالى حاكم در دو دهه گذشته، ضرورت دارد به اجراى عمليات آبخيزدارى پرداخته شود.

حامد احمدپور در جمع خبرنگاران گفت: در پى آخرین بارش پاییزى در شهرستان بستک ٣/٥ میلیون مترمکعب آب به واسطه سازه‌هاى آبخیزدارى اعم از سدهاى سنگى ملاتى، خاکى و سیستم‌های پخش سیلاب مهار شد.
وی اظهار داشت: ٣٢ سازه آبخیزدارى در این سامانه بارشى با حجم کلى ٣/٥ میلیون متر‌مکعب آبگیرى شد که از مهمترین اهداف و کارکرد آن مى‌توان به تامین آب روستایى و آب شرب دام، حیات وحش، احیاى پوشش گیاهى، حفاظت خاک و پایدارى منابع آب در منطقه اشاره کرد.
سرپرست اداره منابع طبیعى و آبخیزدارى بستک با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده در بیش از دویست نقطه از حوزه‌هاى آبخیز سطح شهرستان بستک امکان انجام عملیات آبخیزدارى وجود دارد، افزود: با توجه به اینکه رودخانه‌هاى اصلى شهرستان بستک شور هستند، سیلاب با انجام عملیات آبخیزدارى در سرشاخه‌هاى آب‌شیرین به راحتى قابل مهار و استحصال است.

 

آخرین اخبار سایت

ارتباط با مدیر سايت 09171980244
bastakiehmag.ir

از سایت نشریه بستکیه دیدن فرمایید

logo-samandehi

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز130
mod_vvisit_counterدیروز213
mod_vvisit_counterاین ماه3598
mod_vvisit_counterکل بازدیدها955336

امروز : 28 دی 1397

تبليغات در بستك آنلاين 09171980244