رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بستک : برگزاری آزمون صنعتگری در روستاها PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۰


رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بستک از برگزاری آزمون کارت تولید انفرادی صنعتگری در روستاهای شهرستان بستک خبر داد.

ماشاالله خنجی گفت : اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بستک با ورود به روستاها با همکاری شوراها و دهیاران اقدام به شناسایی صنعتگران روستا نموده است . وی افزود: پس از شناسایی از آنان آزمون اخذ می شود و رد صورت موفقیت و قبولی در آزمون کارت تولید انفرادی صنعتگری برای آنان صادر می شود .
رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بستک یادآور شد : برای افراد دارای کارت صنعتگری مبلغ 40 میلیون ریال تسهیلات با سود 4 درصد در نظر گرفته شده است که جهت تولید و فعالیت خانگی به آنان داده می شود .
خنجی تاکید کرد : تا کنون با ورود به بخش مرکزی شهرستان بستک در روستاهای دهتل ، چاه دزدان و انجیردان آزمون صنعتگری برگزار شده است و این روند با حضور مربیان خبره در روستاها ادامه خواهد یافت.
ایشان با بیان اینکه در مرحله اول 50  صنعتگر برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند گفت : تا کنون به 35 نفر از آنان تسهیلات داده شده است و کار صنعتی و تولیدی خانگی خود را آغاز نموده اند .
رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بستک با اشاره به راه اندازی خانه های صنایع دستی در این شهرستان گفت : یکی از برنامه های این اداره راه اندازی خانه های صنایع دستی جهت صنعتگران و ارائه آثار تولدی و عرضه جهت فروش است که این خانه ها علاوه بر این کار ، فعالیت های آموزشی به صنتگران نیز دنبال خواهد کرد . وی از راه اندازی خانه صنایع دستی دهتل در آینده ی نزدیک خبر داد و گفت : با راه اندازی این خانه شهرستان بستک دارای دو خانه صنایع دستی خواهد شد .

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۴
 

آخرین اخبار سایت

ارتباط با مدیر سايت 09171980244
bastakiehmag.ir

از سایت نشریه بستکیه دیدن فرمایید

logo-samandehi

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز134
mod_vvisit_counterدیروز213
mod_vvisit_counterاین ماه3602
mod_vvisit_counterکل بازدیدها955340

امروز : 28 دی 1397

تبليغات در بستك آنلاين 09171980244